Prihlásenie / Registrovať

Zastavte sa v prvých barefoot Vaskách Terry

Zastavte sa. Stojte nohami pevne na zemi a navráťte sa k prírode. Buďte v kontakte nielen sami so sebou, ale aj s planétou, po ktorej kráčate. Obujte prvý barefoot Vasky Terry a vnímajte meniaci sa povrch zeme, jeho nástrahy i nerovnosti. Tak ako každý pár našich topánok potrebuje svoj čas na výrobu, aby bol presne taký, aký má byť, doprajte si aj vy chvíľku zastavenia. Či už ste práve v lese, na ulici alebo v metre.

Návrat k prirodzenej chôdzi

Barefoot topánky svojim jedinečným tvarom a prevedením imitujú chôdzu naboso, a tým podporujú prirodzený štýl chôdze. Tenká a ohybná podrážka, ktorá má u Vasok Terry hrúbku iba 3 mm, má pozitívny vplyv na stimuláciu nervov na chodidle a lepšie vnímanie povrchu. Nulový sklon a päta bez vyvýšenia zlepšia vaše držanie tela a postarajú sa o zdravý postoj. A charakteristický tvar špičky ponechá priestor vašim prstom, nestláča ich a umožní ich voľný pohyb.


„My dospelí už máme nohy často deformované a máme zmenený stereotyp chôdze. Barefoot obuv rešpektuje prirodzený tvar nohy. Netiesnia prsty, neobmedzuje prirodzenú funkciu nohy, posilňuje svaly na nohe. Môže viesť aj k zlepšeniu klenby alebo celkovému držaniu tela. Nie je človek, pre ktorého by boli barefoot topánky absolútne nevhodné.“

– fyzioterapeutka Mgr. Petra Urbancová

Terry High pre chladné sezóny

Neustále pracujeme na tom, aby sme vám aj v barefoot prevedení ponúkli širokú škálu obuvi pre (takmer) každú príležitosť. S končiacim letom teda bola voľba jasná: ako ďalšie prišli na svet Terry High, členkové topánky do chladného počasia. Ich štýl je inšpirovaný najobľúbenejšími Vaskami, farmárkami Farm Low, a pre tých, ktorí chcú „naboso“ prejsť aj tuhou zimou, sme pridali aj možnosť zateplenia hrejivým baranom. Vyrobené sú z pravej kože a vybrať si môžete z variant Dark, Brown a Caramel. Do 29. 8. svoj pár v predpredaji zaobstaráte so zľavou 24 €, teda za 115 €.

Aside background image

Farba na prianie

Vasky Terry sme pre vás vyrobili v decentných odtieňoch. Už onedlho sa ale od našich zákazníčok začala ozývať stále rovnaká otázka: Budú aj v ružovej? A tak niekoľko týždňov po tom, čo prví zakazníci vykročili vo Vaskách Terry, prišlo na svet ďalšie prevedenie. Dámske ružové barefoot tenisky Terry Pink. Nežné aj výrazné, z pravej kože, skrátka kúsok, ktorý v „bosom“ botníku nemôže chýbať.

Aside background image

Podošva tenká 3 mm

Široká špička pre voľný pohyb prstov

Nulový sklon medzi pätou a špičkou

Poctivá koža a ručná výroba

Ako už je u Vasek zvykom, aj tieto sú pre vás celé s láskou k remeslu vyrobené ručne. Kým sa dostanú až k vám, každá topánka prejde až 12 pármi rúk zručných šičiek a obuvníkov. Pravá koža Vasek Terry sa vyznačuje dlhou životnosťou (ako ju predĺžiť správnou starostlivosťou sa dozviete tu), je príjemne priedušná a nosením sa prispôsobí vašej nohe. Do barefoot topánok sa preto nemusíte báť vkĺznuť naboso.

Aside background image

Pre tie, ktoré v topánkach z pravej kože tlačia svedomie, sme vytvorili aj vegánsku verziu: Vasky Terry Vegan. U tej sme všetky materiály zvolili tak, aby sme zachovali kvalitu a pohodlie, na ktoré ste u Vasek zvyknutí, však úplne bez živočíšnych produktov. Kožu sme preto nahradili odolnými recyklovateľnými vláknami, ktoré vám zaručia ľahký krok aj svedomie, zároveň sa ale pýšia vysokou priedušnosťou. Prateľnú stielku tvorí 100% recyklovaný korok a latexová pena.

Chodidlá, ktoré sú zvyknuté na roky chôdze v bežných topánkach, sa budú v barefoot obuvi chvíľu prebúdzať. Ako na to, aby ste prechod hladko zvládli, sa dočítate na našom blogu. Prajeme vám mnoho spoločných dobrodružstiev, nech už vás kroky zavedú kamkoľvek.

Aside background image

Stáť nohami pevne na zemi nie je najľahšia disciplína, keď zatiaľ hlava uháňa ako o závod. Spomaliť myšlienky, všímať si svoje emócie a ďalej s nimi pracovať vám pomôže aplikácia VOS Health s unikátnym denníkom, sledovaním vašej nálady, dychovými cvičeniami a afirmáciami.

Na sebareflexiu vám bude stačiť niekoľko minút denne. Predplatné aplikácie, ktorá využíva odbornosti psychológov, terapetov a technológie umelej inteligencie, dostanete na 2 mesiace k Vaskám Terry ako darček.

Môj účet

Zabudli ste heslo?

Vytvoriť účet

Pohodlne sledujte vaše objednávky na jednom mieste a majte k nim ľahký prístup.

Už máte svoj účet? Prihlásiť sa