Prihlásiť sa / Registrovať

Spoznajte umenie poctivého obuvníctva

Najpredávanejšie Vasky

Novinka
Lydie Zip Black

Lydie Zip Black

€ 119
Skladom
Farm Low Brown

Farm Low Brown

€ 120
Skladom
Teny Caramel

Teny Caramel

€ 105
Desert Brown

Desert Brown

€ 115
Farm Low Black

Farm Low Black

€ 120
Novinka
Lydie Zip Brown

Lydie Zip Brown

€ 119

Koncert poctivého obuvníctva

Aj v prípade obuvníkov a šičiek ide majstrovské ovládnutie svojho stroja ruku v ruke so schopnosťou svojim umom prispieť k tomu, aby všetko ladilo. Všetci spoločne musia udržať tempo a rytmus, nikto tu nehrá druhé husle. Spoznajte členov orchestru, ktorý šije s vášňou. A na konci, keď stroje utíchnu, nečaká ich potlesk, ale Vasky. A vás potom umenie v každom kroku.

Naši ľudia

Vasky vyrábajú šičky a obuvníci z Česka a Slovenska, ktorí nadväzujú na tradíciu z dôb Tomáša Baťu.

Pravá koža

Vďaka symfónii kvalitných materiálov a poctivej výroby Vám topánky vydržia roky.

Ľudský dotyk

Do každého páru vkladá svoj um až 12 skúsených obuvníkov a šičiek.

Saša

„Na generálne skúšky nie je čas. Každý pár musí byť perfektný ako premiéra.”

Už 13 rokov piluje svoj prstroklad v spodkovej dielni. Pre budúce spodkové a vrchné časti topánok musí udržať rytmus a precíznosť. Vďaka tomuto kroku vo výrobe vám to s topánkami bude ladiť dlhé roky a úplne sa prispôsobia vašim nohám. V rukách najčastejšie drží model farmárok Farm Low Brown, ktorý si získal najväčšiu obľubu ako u nej, tak u našich zákazníkov.

Aside background image

Pavlína

„Robiť niečo, čo vás baví a má to zmysel. To je pravé umenie života.”

Talent patrí aj k obuvníctvu. Pavlína začala ovládať svoj stroj okamžite. Remeslo piluje už cez 20 rokov a s každým párom topánok a cítila istejšie. Ako hudobní umelci, aj ona občas zažíva tuhnutie prstov. Na trému tu ale nie je priestor. Pri frézovaní je dôležité, aby mala v rukách absolútnu kontrolu. Stačí len troška nepozornosti a môže sa stať, že fréza zachytí miesto podošvy celú topánku. Topánka, a umenie do nej vložené, tak príde nazmar. K dokonalosti najdrašej ladí rýdzo dámske topánky Lydie Black, ktoré si získali srdce nie len jej, ale aj úplnej väčšiny našich zákazníčiek.

Aside background image

Natálka

„Keď sa nám pod rukami premení koža na topánky, to je koncert.”

Už cez 11 rokov venuje každému stehu maximálnu pozornosť. Šičky sú majsterkami estetičnosti, preto tu ide o každý milimeter. Aby sa zvuk šiaceho stroja pod jej rukami rozbehol naplno, učila sa od profesionálov a 6 masiacov pilovala svoje remeslo. Teraz jej um robí z každého páru Vasek originál. Natálka má najradšej model bielych kožených tenisiek Teny, ktorý sa hodí ku všetkému a sú nestárnucou klasikou.

Aside background image

Dáša

„Obuvnícke umenie mám v krvi. Dedí sa u nás z generácie na generáciu.”

Na správnu strunu zahral náš Dášin dedko, ktorý ju vzal do obuvníckej dielne. Obuvníctvo má v krvi a je to poznať. Majsterka ovláda hneď niekoľko strojov a po 20 rokoch pozná úchopy na nich už naspamäť. Akonáhle zasadne za svoj stroj, ktorý je overený niekoľkými generáciami obuvníkov, má pred očami už celú topánku. Vysekať až 30 rôznych dielov, ktoré do seba zapadnú tak, aby bolo čo najmenej zbytkovej kože, to je umenie. Ak jej nejaké Vasky padli do noty na prvú dobu, potom sú to slip ony Leny Black – sú ako (u)šité pre život plný kontrastov a kožené prevedenie ich premieňa v topánky, ktoré neobmädzuje sezóna ani príležitosť.

Aside background image

Jaroslav

„Musí nám to spoločne ladiť. V dielni fungujeme ako dobre premazaný stroj.”

Jaroslav drží na spodkovej dielni basu so Sašou. Aj keď si obuvníctvo nevybral, pretože sa k nej vtedy prideľovalo, majstrovsky ju ovláda už cez 28 rokov. Jeho koncert netrvá len hodinu. Po celú dobu svojej smeny musí pri napínaní topánky udržať pozornosť pri presnosti. Aj milimeter, rovnako ako zlá nota, je poznať. Pokiaľ by si mal vybrať jedny Vasky, budú to kožené poltopánky Desert Brown – formální a minimalistické boty do města.

Aside background image

14. 9. Praha

Od 15:30 do 18:30 máte možnosť nahliadnuť pod ruky našemu designerovi. Martin Brna bude na pražskej predajni vyrábať tenisky Teny Mint. Vp svojom výrobnom turné bude pokračovať. Sledujte naše stránky, kedy
a kde sa na neho môžete tešiť.

25. - 26. 9.

Do umenia sa obuje aj Písecký víkend módy a designu. Vasky sa na ňom predstavia spoločne s ďalšími českými značkami, designérmi a regionálnymi tvorcami.

6. - 10. 10.

Obuvníctvo ako umenie nesmie chýbať ani na medzinárodnej výstave designu Designblok, ktorá je najväčšou vyberovou prehliadkou designu a módy v strednej Európe.

Môj účet

Zabudli ste heslo?

Vytvoriť účet

Pohodlne sledujte vaše objednávky na jednom mieste a majte k nim ľahký prístup.

Už máte svoj účet? Prihlásiť sa