Prihlásenie / Registrovať
Hit leta – plátené Kanvasky s 41% zľavou práve teraz

Ako zbaviť kožené topánky zápachu?

Predstava toho, že sa niekde budete musieť vyzuť, je pre vás rovnako nepríjemná ako zápach, ktorý sa hrnie z vašich topánok? Poďte sa s nami pozrieť, ako zatočiť s neľúbou vôňou obuvi a ako jej jednoducho predchádzať.

Bojujte s pachmi správnou starostlivosťou

Základom je prevencia! Aby vaše topánky čo najdlhšie vydržali svieže a nemuseli ste sa báť na návšteve ísť len do ponožiek, je dobré dodržiavať niekoľko pravidiel:

1) Kľúčom je sucho. Vlhkosť totiž praje množeniu mikroorganizmov a baktérií, ktoré potom vedú k nepríjemnému zápachu. Topánky preto po každom nosení nechajte vyvetrať a preschnúť.
2) Striedajte obuv. Keď už si nejaký pár obľúbite, vyzúvate ho len zriedka? Tento postup síce úplne chápeme, ale dvakrát neodporúčame. Každodenné nosenie neumožní poriadne vyschnutie.
3) Stavte na prírodné materiály. Tie umelé sú často nepriedušné, čo vedie k poteniu a následnému množeniu baktérií. Obuv preto vyberajte radšej koženú, ponožky zase napríklad z bavlny, bambusu alebo merina.
4) Nezabúdajte na starostlivosť. Správne nakrémované a naimpregnované topánky sú viac vodeodolné, teda sa do nich vlhkosť nedostane tak ľahko.

Zapáchajúce topánky nevyhadzujte

KKeď už je na prevenciu neskoro, ešte stále nie je nutné nad neľúbo voňajúcim párom zlomiť palicu! Začnite tým, že ho zbavíte vlhkosti, a to najlepšie v teplej suchej miestnosti alebo na slnku. Vysušenie zastaví ďalší rast baktérií, UV žiarenie ich navyše prirodzene ničí, schnutie na slniečku preto môže byť v boji proti zápachu mocným pomocníkom. Naopak, vyhnite sa sušeniu fénom, pri kachliach alebo dokonca v rúre, príliš veľké teplo totiž koži nerobí dobre, tá potom môže popraskať.

Impregnácia Nano Protect

Impregnácia Nano Protect

€ 15
Aside background image

Použite antibakteriálny sprej

Najjednoduchším riešením je použitie spreja na obuv. Tie sú špeciálne vyvinuté tak, aby obuv zbavili baktérií a osviežili ju príjemnou vôňou. My sme pre vás vybrali dezinfekčný sprej od Shoeboy's na báze alkoholu s príjemnou citrusovou arómou, ktorý si poradí so zápachom aj po náročnom výstupe alebo celodennej prechádzke. Po vyzutí obuv dôkladne vyvetrajte, nechajte vyschnúť a potom ošetrite vnútro topánky sprejom.

Shoe Fresh

Shoe Fresh

€ 12
Aside background image

Babské rady všetkých druhov

Pokiaľ hľadáte riešenie „čo dom dal“, vyskúšajte niektorú z babských rád. Tie radia do topánok vložiť kocku mydla alebo šupku z citrusu, ktoré ich osviežiia príjemnou vôňou. Tú neľúbu zase môže vytiahnuť mačacie stelivo, ktoré nasypete do ponožiek a následne vložíte do obuvi, prípadne použité a vysušené čajové vrecká, ktoré majú schopnosť pohlcovať pachy. Veľa radcov radí aj vložiť topánky do mrazničky, to však pri tých kožených radšej dvakrát neodporúčame, koža by totiž mohla popraskať.

Prajeme vám mnoho nachodených kilometrov a sviežosť v každom vašom kroku!

zdieľať

Ďalšie príbehy

Nadčasová Vanilla: Prečo dať prednosť béžovej?

Nadčasová Vanilla: Prečo dať prednosť béžovej?

Či už hľadáte pohodlný pár na každodenné nosenie, alebo elegantný kúsok pre špeciálne príležitosti, ako prvá voľba sa často ponúka čierna. Tá však nie je jedinou farbou, ktorá vyzerá skvele v kombinácii takmer s čímkoľvek. Vystúpte z davu v decentnej béžovej!

Vkročte do jari vo Vaskách: 6 tipov na jarné topánky

Vkročte do jari vo Vaskách: 6 tipov na jarné topánky

Príroda sa prebudila zo zimného spánku. S tým prišiel aj čas na zmenu - rozlúčiť sa s teplou obuvou, nechať sa inšpirovať prírodou a rovnako ako ona privítať prichádzajúcu jar. Poďte sa pozrieť, ktoré Vasky vás budú sprevádzať pri jarných dobrodružstvách.

Od našich šičiek pre vás: Obujte nové Vasky baleríny!

Od našich šičiek pre vás: Obujte nové Vasky baleríny!

Výroba Vasek teraz žije jedným veľkým vypočutým želaním. Nielen mnohých zákazníčiek, ale aj našich milých šičiek. Tie si k univerzálnym Vaskám do mesta aj na výlety priali aj jedny špeciálne: Elegantný pár pre príležitosti, kedy je vzhľad dôležitejší ako nachodené kilometre. A tak prišli na svet baleríny Misty. Prvé rýdzo dámske Vasky. V 5 farbách, aby si každá vybrala tú svoju, a vo veľkostiach 35–42.

Vyskúšajte chôdzu „naboso“. Ako začať s barefootovou obuvou?

Vyskúšajte chôdzu „naboso“. Ako začať s barefootovou obuvou?

Hovorí sa, že kto sa raz začne obúvať do barefoot obuvi, už nechce inak. A niečo na tom bude. Špeciálna obuv s tenkou podrážkou a charakteristickým strihom, ktorý umožňuje voľný pohyb prstov, vám pomôže navrátiť prirodzený štýl chôdze aj zdravý postoj. Kým sa však vaše nohy, ktoré strávili celý život v bežnej obuvi, naučia zapájať tie správne svaly a využiť plný potenciál chodidla, je dobré im prechod na barefoot trochu uľahčiť.

Ľahký krok aj svedomie: Sú tu prvé vegan Vasky!

Ľahký krok aj svedomie: Sú tu prvé vegan Vasky!

Neraz sme od našich priaznivcov začuli, že by síce radi obuli svoje Vasky, ale k ich životnému štýlu a presvedčeniu skrátka pravá koža nesedí. A pretože sa každým svojim krokom snažíme posúvať dopredu, chvíľu sme sa s touto myšlienkou pohrávali, dlho skúmali a testovali, až sú konečne tu: úplne prvé 100% vegánske Vasky.

Ako sa starať o topánky v zime?

Ako sa starať o topánky v zime?

V zime dostávajú kožené topánky zabrať viac ako inokedy. Bez správnej starostlivosti môže topiaci sa sneh s posypovou soľou pekne zamávať so vzhľadom aj životnosťou topánok, dobrá správa ale je, že tomu môžete ľahko zabrániť!

Vasky prvýkrát prekročili hranice a je o tom počuť!

Vasky prvýkrát prekročili hranice a je o tom počuť!

Vo Vaskách objavili zákazníci cez 55 krajín. Pred časom firma ako taká prvý krát prekročila hranice a jej cesta nemohla viesť nikde inde než k najbližším susedom na Slovensko. Zlín a Partizánske sa spájajú ako v dobe, kedy u nás obuvníctvo rozkvitalo. Aj napriek tomu, že sú to iné miesta, smer Vasek zostáva rovnaký. Ručná výroba topánok, pri ktorých viete, kto a kde ich vyrobil.

Tipy na letné outfity a cestovanie od Pavlíny Louženskej

Tipy na letné outfity a cestovanie od Pavlíny Louženskej

Tipy na letné outfity, cestovanie a oveľa viac...

Môj účet

Zabudli ste heslo?

Vytvoriť účet

Pohodlne sledujte vaše objednávky na jednom mieste a majte k nim ľahký prístup.

Už máte svoj účet? Prihlásiť sa