Prihlásenie / Registrovať
Hit leta – plátené Kanvasky s 41% zľavou práve teraz

Vyskúšajte chôdzu „naboso“. Ako začať s barefootovou obuvou?

Hovorí sa, že kto sa raz začne obúvať do barefoot obuvi, už nechce inak. A niečo na tom bude. Špeciálna obuv s tenkou podrážkou a charakteristickým strihom, ktorý umožňuje voľný pohyb prstov, vám pomôže navrátiť prirodzený štýl chôdze aj zdravý postoj. Kým sa však vaše nohy, ktoré strávili celý život v bežnej obuvi, naučia zapájať tie správne svaly a využiť plný potenciál chodidla, je dobré im prechod na barefoot trochu uľahčiť.

Než prvýkrát vyrazíte

Môžete do toho samozrejme skočiť rovnými nohami, skrátka len obuť topánky a ísť. Prechod ale bude plynulejší, keď svoje chodidlá na veľkú zmenu najskôr trochu pripravíte. Prechádzajte sa bosí doma aj na rôznorodom povrchu ako sú kamienky, tráva alebo piesok. Skúste chodidlá stimulovať aj občasným premasírovaním rukami alebo masážnou loptičkou. Pokojne ich aj trochu precvičte. Kedy ste naposledy vyskúšali napríklad sed na pätách alebo stúpanie na špičky?

Aside background image

Trpezlivosť je kľúčom k úspechu

Nečakajte zázraky na počkanie. Chodidlá, ktoré sú zvyknuté na roky chôdze v bežných topánkach, sa budú v barefoot obuvi chvíľu prebúdzať. Zapájať sa budú iné svaly, než ste boli zvyknutí, čo so sebou môže niesť isté nepohodlie, preto je lepšie na to ísť postupne. Začínajte s krátkymi polhodinovými vychádzkami a postupne pridávajte čas. Dlhší výstup „naboso“ si nechajte až na dobu, kedy budú vaše nohy na nový štýl chôdze zvyknuté. Rovnako tak počkajte aj s behom.

Aside background image

Vnímajte svoju chôdzu

Urobte si z prechádzky také malé cvičenie pozornosti. Všímajte si to, ako sa v topánkach bez silnej podrážky premenil váš krok, ktorá časť chodidla sa dotýka zeme ako prvá a aj spôsob, akým sa zapájajú prsty a klenba. Zatiaľ čo bežná obuv vedie k došľapu na pätu, pretože dopad tlmí mäkká vrstva, vo Vaskách Terry si "bosou" chôdzou opäť osvojíte nášľap cez špičku.

Aside background image

Vyberte správny povrch

Chôdza po asfalte či dlažbe nie je pre vaše nohy ideálna, je teda lepšie sa k nej prepracovať postupne. Aby ste svoj nový barefoot pár otestovali v tých správnych podmienkach a využili jeho plný potenciál, vyrazte na výlet do prírody. Vyskúšajte, aký je to pocit, keď sa prejdete po lesnej cestičke, zelenej lúke alebo štrku. Chodidlu tak ponúknete úplne iné podnety, než na ktoré je zvyknuté a užijete si o niečo bližší kontakt so zemou.

Aside background image

Chcete s bosou chôdzou začať v kvalitných topánkach od zlínskych obuvníkov? Barefoot Vasky Terry sú v predaji ako kožené, tak aj vo vegánskej verzii.

zdieľať

Ďalšie príbehy

Nadčasová Vanilla: Prečo dať prednosť béžovej?

Nadčasová Vanilla: Prečo dať prednosť béžovej?

Či už hľadáte pohodlný pár na každodenné nosenie, alebo elegantný kúsok pre špeciálne príležitosti, ako prvá voľba sa často ponúka čierna. Tá však nie je jedinou farbou, ktorá vyzerá skvele v kombinácii takmer s čímkoľvek. Vystúpte z davu v decentnej béžovej!

Vkročte do jari vo Vaskách: 6 tipov na jarné topánky

Vkročte do jari vo Vaskách: 6 tipov na jarné topánky

Príroda sa prebudila zo zimného spánku. S tým prišiel aj čas na zmenu - rozlúčiť sa s teplou obuvou, nechať sa inšpirovať prírodou a rovnako ako ona privítať prichádzajúcu jar. Poďte sa pozrieť, ktoré Vasky vás budú sprevádzať pri jarných dobrodružstvách.

Od našich šičiek pre vás: Obujte nové Vasky baleríny!

Od našich šičiek pre vás: Obujte nové Vasky baleríny!

Výroba Vasek teraz žije jedným veľkým vypočutým želaním. Nielen mnohých zákazníčiek, ale aj našich milých šičiek. Tie si k univerzálnym Vaskám do mesta aj na výlety priali aj jedny špeciálne: Elegantný pár pre príležitosti, kedy je vzhľad dôležitejší ako nachodené kilometre. A tak prišli na svet baleríny Misty. Prvé rýdzo dámske Vasky. V 5 farbách, aby si každá vybrala tú svoju, a vo veľkostiach 35–42.

Ako zbaviť kožené topánky zápachu?

Ako zbaviť kožené topánky zápachu?

Predstava toho, že sa niekde budete musieť vyzuť, je pre vás rovnako nepríjemná ako zápach, ktorý sa hrnie z vašich topánok? Poďte sa s nami pozrieť, ako zatočiť s neľúbou vôňou obuvi a ako jej jednoducho predchádzať.

Ľahký krok aj svedomie: Sú tu prvé vegan Vasky!

Ľahký krok aj svedomie: Sú tu prvé vegan Vasky!

Neraz sme od našich priaznivcov začuli, že by síce radi obuli svoje Vasky, ale k ich životnému štýlu a presvedčeniu skrátka pravá koža nesedí. A pretože sa každým svojim krokom snažíme posúvať dopredu, chvíľu sme sa s touto myšlienkou pohrávali, dlho skúmali a testovali, až sú konečne tu: úplne prvé 100% vegánske Vasky.

Ako sa starať o topánky v zime?

Ako sa starať o topánky v zime?

V zime dostávajú kožené topánky zabrať viac ako inokedy. Bez správnej starostlivosti môže topiaci sa sneh s posypovou soľou pekne zamávať so vzhľadom aj životnosťou topánok, dobrá správa ale je, že tomu môžete ľahko zabrániť!

Vasky prvýkrát prekročili hranice a je o tom počuť!

Vasky prvýkrát prekročili hranice a je o tom počuť!

Vo Vaskách objavili zákazníci cez 55 krajín. Pred časom firma ako taká prvý krát prekročila hranice a jej cesta nemohla viesť nikde inde než k najbližším susedom na Slovensko. Zlín a Partizánske sa spájajú ako v dobe, kedy u nás obuvníctvo rozkvitalo. Aj napriek tomu, že sú to iné miesta, smer Vasek zostáva rovnaký. Ručná výroba topánok, pri ktorých viete, kto a kde ich vyrobil.

Tipy na letné outfity a cestovanie od Pavlíny Louženskej

Tipy na letné outfity a cestovanie od Pavlíny Louženskej

Tipy na letné outfity, cestovanie a oveľa viac...

Môj účet

Zabudli ste heslo?

Vytvoriť účet

Pohodlne sledujte vaše objednávky na jednom mieste a majte k nim ľahký prístup.

Už máte svoj účet? Prihlásiť sa