Prihlásenie / Registrovať

Nočné dobroružstvo v Porte

Na začiatku apríla som sa s kamarátom vybral na malý výlet. Vybavili sme si voľno v práci, kúpili sme si lacné letenky a vydali sme sa na cestu do raja. Leteli sme do Berlína, kde sme prestúpili na let do pobrežného mesta Porto, ktoré sa nachádza na severe Portugalska.

KRUTÁ NOC

Do Porta sme prileteli okolo jedenástej večer a hneď po prílete sme začali rozmýšľať, kde by sme mohli sklopiť hlavu. Metro do mesta už nejazdilo a na predražený taxík sme nemali, takže sme pozdĺž plota ohraničujúceho letisko vyrazili v ústrety tme.

Po chvíli kráčania sme prišli k zalesnenej časti nevyužívaného rohu letiska a vďaka diere v plote sme zmizli medzi stromami. Vždy, keď na ceste okolo prešlo nejaké auto, báli sme sa, aby nás niekto nenašiel.

Keď sme po chvíli zastali na neďalekej lesnej planine, usúdili sme, že by to musela byť fakt smola, keby nás niekto našiel práve tu. Zložili sme ruksaky a uprostred prírody sme si ľahli spať. Teplota bola takmer na nule, preto som sa zabalil do môjho letného spacáka. Môj kamoš Kovy nemal so sebou žiadny spacák, takže si len naobliekal viac vrstiev oblečenia a dúfal, že do rána neumrzne.

Noc bola naozaj krutá. Ja som vonku vydržal až do svitania, no Kovy to vzdal a krátko po polnoci sa vrátil na letisko, pričom zvyšok noci strávil v letiskovej hale. Ráno sme sa vydali do centra s jasným plánom - preskúmať Porto z každej strany. Večer sme sa stopom chceli dostať do Bragy, mesta vzdialeného asi hodinu jazdy autom.

BRAGA? BRAGA!

Dôvod, prečo sme chceli navštíviť práve Bragu, bol prostý - keď som bol vlani v Ázii, nechal som sa v džungli na malom kambodžskom ostrove potetovať. Odvtedy mi ruku zdobí tetovanie od Portugalca, ktorý mal sen cestovať a tetovaním si zarábať na živobytie. A ja som bol jeho prvým klientom ...

Avšak, Ricardo sa potom nešťastnou zhodou okolností musel vrátiť do Portugalska a plnenie jeho cestovateľského sna musí chvíľu počkať. Nedalo mi to, a preto som pri prvej príležitosti vyrazil na tri dni k Atlantiku. Chcel som ho stretnúť – a aj sa nám to podarilo. S Ricardom sme diskutovali o našich plánoch do budúcnosti, veľa sme sa smiali a so slovami "Adeus" sme sa rozlúčili druhýkrát. Náš výlet pomaly končí, ale či to bolo aj naše posledné stretnutie... to nevie asi nik.

zdieľať

Ďalšie príbehy

Nadčasová Vanilla: Prečo dať prednosť béžovej?

Nadčasová Vanilla: Prečo dať prednosť béžovej?

Či už hľadáte pohodlný pár na každodenné nosenie, alebo elegantný kúsok pre špeciálne príležitosti, ako prvá voľba sa často ponúka čierna. Tá však nie je jedinou farbou, ktorá vyzerá skvele v kombinácii takmer s čímkoľvek. Vystúpte z davu v decentnej béžovej!

Vkročte do jari vo Vaskách: 6 tipov na jarné topánky

Vkročte do jari vo Vaskách: 6 tipov na jarné topánky

Príroda sa prebudila zo zimného spánku. S tým prišiel aj čas na zmenu - rozlúčiť sa s teplou obuvou, nechať sa inšpirovať prírodou a rovnako ako ona privítať prichádzajúcu jar. Poďte sa pozrieť, ktoré Vasky vás budú sprevádzať pri jarných dobrodružstvách.

Od našich šičiek pre vás: Obujte nové Vasky baleríny!

Od našich šičiek pre vás: Obujte nové Vasky baleríny!

Výroba Vasek teraz žije jedným veľkým vypočutým želaním. Nielen mnohých zákazníčiek, ale aj našich milých šičiek. Tie si k univerzálnym Vaskám do mesta aj na výlety priali aj jedny špeciálne: Elegantný pár pre príležitosti, kedy je vzhľad dôležitejší ako nachodené kilometre. A tak prišli na svet baleríny Misty. Prvé rýdzo dámske Vasky. V 5 farbách, aby si každá vybrala tú svoju, a vo veľkostiach 35–42.

Ako zbaviť kožené topánky zápachu?

Ako zbaviť kožené topánky zápachu?

Predstava toho, že sa niekde budete musieť vyzuť, je pre vás rovnako nepríjemná ako zápach, ktorý sa hrnie z vašich topánok? Poďte sa s nami pozrieť, ako zatočiť s neľúbou vôňou obuvi a ako jej jednoducho predchádzať.

Vyskúšajte chôdzu „naboso“. Ako začať s barefootovou obuvou?

Vyskúšajte chôdzu „naboso“. Ako začať s barefootovou obuvou?

Hovorí sa, že kto sa raz začne obúvať do barefoot obuvi, už nechce inak. A niečo na tom bude. Špeciálna obuv s tenkou podrážkou a charakteristickým strihom, ktorý umožňuje voľný pohyb prstov, vám pomôže navrátiť prirodzený štýl chôdze aj zdravý postoj. Kým sa však vaše nohy, ktoré strávili celý život v bežnej obuvi, naučia zapájať tie správne svaly a využiť plný potenciál chodidla, je dobré im prechod na barefoot trochu uľahčiť.

Ľahký krok aj svedomie: Sú tu prvé vegan Vasky!

Ľahký krok aj svedomie: Sú tu prvé vegan Vasky!

Neraz sme od našich priaznivcov začuli, že by síce radi obuli svoje Vasky, ale k ich životnému štýlu a presvedčeniu skrátka pravá koža nesedí. A pretože sa každým svojim krokom snažíme posúvať dopredu, chvíľu sme sa s touto myšlienkou pohrávali, dlho skúmali a testovali, až sú konečne tu: úplne prvé 100% vegánske Vasky.

Ako sa starať o topánky v zime?

Ako sa starať o topánky v zime?

V zime dostávajú kožené topánky zabrať viac ako inokedy. Bez správnej starostlivosti môže topiaci sa sneh s posypovou soľou pekne zamávať so vzhľadom aj životnosťou topánok, dobrá správa ale je, že tomu môžete ľahko zabrániť!

Vasky prvýkrát prekročili hranice a je o tom počuť!

Vasky prvýkrát prekročili hranice a je o tom počuť!

Vo Vaskách objavili zákazníci cez 55 krajín. Pred časom firma ako taká prvý krát prekročila hranice a jej cesta nemohla viesť nikde inde než k najbližším susedom na Slovensko. Zlín a Partizánske sa spájajú ako v dobe, kedy u nás obuvníctvo rozkvitalo. Aj napriek tomu, že sú to iné miesta, smer Vasek zostáva rovnaký. Ručná výroba topánok, pri ktorých viete, kto a kde ich vyrobil.

Môj účet

Zabudli ste heslo?

Vytvoriť účet

Pohodlne sledujte vaše objednávky na jednom mieste a majte k nim ľahký prístup.

Už máte svoj účet? Prihlásiť sa