Prihlásenie / Registrovať

Thajsko a Vietnam – 5 týždňov spoznávania

Keď som sa rozhodol vycestovať do ďalekej juhovýchodnej Ázie, aby som preskúmal Thajsko a Vietnam, nevedel som, čo ma tam čaká. Nevedel som si život v Ázii predstaviť, bola to pre mňa jedna veľká neznáma. Avšak, na čo čakať? Kúpil som si letenku, do ruksaka som si zbalil len tie najnutnejšie veci a vyrazil som na päťtýždňové cestovanie po Thajsku a Vietname.

Ahoj, Thajsko!

Letel som do Bangkoku, hlavného mesta Thajska. Po pristátí som sa vlakom z letiska presunul do centra a bolo to tu. Som v cudzej krajine, bez známych naokolo, odkázaný len sám na seba. Niekto by sa možno zľakol, ale ja som bol šťastný... Prechádzal som sa ulicami v ďalekejj krajine, zastavoval som sa pri pouličných stánkoch s najrôznejším jedlom, oproti mne kráčali ľudia rôznych národností… a medzi nimi som bol ja, 8500 kilometrov od domova, len s batohom na chrbte. Vždy keď som si uvedomil, že to nie je sen, bol som nesmierne šťastný.

Phi Phi Island, Thajsko

Phi Phi Island, Thajsko

Opustený na cestách?

Na cestách som sa nikdy necítil sám. Na presun z jedného miesta do druhého som vždy využíval akési upravené pickupy, ktoré v Thajsku volajú Tuk-Tuk. Častokrát sa mi stalo, že som sa neviezol sám. Raz oproti mňa sedeli ďalší dvaja mladí cestovatelia - cudzinci. Boli z Izraelu. Pustili sme sa do reči, išli sme sa spolu najesť a nakoniec sme spolu strávili celý zvyšok dňa. Aj keď som týchto ľudí videl prvýkrát v živote, po chvíli mi to pripadalo, akoby sme sa poznali celý život. Podobnú skúsenosť som mal vždy, keď som sa s niekým dal do reči. Každý deň som spoznával nových a nových ľudí s rôznymi príbehmi a cestovateľskými plánmi, pričom bolo jedno, odkiaľ tí ľudia sú. Všetci sme aj tak jedna veľká, cestovateľská rodina.

Tab Kak Hang Nak Hill, Thajsko

Ťažké lúčenie

Po piatich úžasných týždňoch nadišiel čas odletu. Sedel som v letiskovej hale, čakal na svoj let domov, a rozmýšľal som nad tým, čo som to vlastne za ten čas v Ázii zažil. Myslel som na ľudí, ktorých som spoznal. Myslel som na všetkých miestnych, ktorí sa mi vždy bez váhania a s úsmevom snažili pomôcť, keď som potreboval. Myslel som na všetky tie zážitky, ktoré by som nezažil, keby som sa neodvážil vycestovať sám…

Raz sa tam rozhodne vrátim opäť..

Sapa, Vietnam

Sapa, Vietnam
zdieľať

Ďalšie príbehy

Nadčasová Vanilla: Prečo dať prednosť béžovej?

Nadčasová Vanilla: Prečo dať prednosť béžovej?

Či už hľadáte pohodlný pár na každodenné nosenie, alebo elegantný kúsok pre špeciálne príležitosti, ako prvá voľba sa často ponúka čierna. Tá však nie je jedinou farbou, ktorá vyzerá skvele v kombinácii takmer s čímkoľvek. Vystúpte z davu v decentnej béžovej!

Vkročte do jari vo Vaskách: 6 tipov na jarné topánky

Vkročte do jari vo Vaskách: 6 tipov na jarné topánky

Príroda sa prebudila zo zimného spánku. S tým prišiel aj čas na zmenu - rozlúčiť sa s teplou obuvou, nechať sa inšpirovať prírodou a rovnako ako ona privítať prichádzajúcu jar. Poďte sa pozrieť, ktoré Vasky vás budú sprevádzať pri jarných dobrodružstvách.

Od našich šičiek pre vás: Obujte nové Vasky baleríny!

Od našich šičiek pre vás: Obujte nové Vasky baleríny!

Výroba Vasek teraz žije jedným veľkým vypočutým želaním. Nielen mnohých zákazníčiek, ale aj našich milých šičiek. Tie si k univerzálnym Vaskám do mesta aj na výlety priali aj jedny špeciálne: Elegantný pár pre príležitosti, kedy je vzhľad dôležitejší ako nachodené kilometre. A tak prišli na svet baleríny Misty. Prvé rýdzo dámske Vasky. V 5 farbách, aby si každá vybrala tú svoju, a vo veľkostiach 35–42.

Ako zbaviť kožené topánky zápachu?

Ako zbaviť kožené topánky zápachu?

Predstava toho, že sa niekde budete musieť vyzuť, je pre vás rovnako nepríjemná ako zápach, ktorý sa hrnie z vašich topánok? Poďte sa s nami pozrieť, ako zatočiť s neľúbou vôňou obuvi a ako jej jednoducho predchádzať.

Vyskúšajte chôdzu „naboso“. Ako začať s barefootovou obuvou?

Vyskúšajte chôdzu „naboso“. Ako začať s barefootovou obuvou?

Hovorí sa, že kto sa raz začne obúvať do barefoot obuvi, už nechce inak. A niečo na tom bude. Špeciálna obuv s tenkou podrážkou a charakteristickým strihom, ktorý umožňuje voľný pohyb prstov, vám pomôže navrátiť prirodzený štýl chôdze aj zdravý postoj. Kým sa však vaše nohy, ktoré strávili celý život v bežnej obuvi, naučia zapájať tie správne svaly a využiť plný potenciál chodidla, je dobré im prechod na barefoot trochu uľahčiť.

Ľahký krok aj svedomie: Sú tu prvé vegan Vasky!

Ľahký krok aj svedomie: Sú tu prvé vegan Vasky!

Neraz sme od našich priaznivcov začuli, že by síce radi obuli svoje Vasky, ale k ich životnému štýlu a presvedčeniu skrátka pravá koža nesedí. A pretože sa každým svojim krokom snažíme posúvať dopredu, chvíľu sme sa s touto myšlienkou pohrávali, dlho skúmali a testovali, až sú konečne tu: úplne prvé 100% vegánske Vasky.

Ako sa starať o topánky v zime?

Ako sa starať o topánky v zime?

V zime dostávajú kožené topánky zabrať viac ako inokedy. Bez správnej starostlivosti môže topiaci sa sneh s posypovou soľou pekne zamávať so vzhľadom aj životnosťou topánok, dobrá správa ale je, že tomu môžete ľahko zabrániť!

Vasky prvýkrát prekročili hranice a je o tom počuť!

Vasky prvýkrát prekročili hranice a je o tom počuť!

Vo Vaskách objavili zákazníci cez 55 krajín. Pred časom firma ako taká prvý krát prekročila hranice a jej cesta nemohla viesť nikde inde než k najbližším susedom na Slovensko. Zlín a Partizánske sa spájajú ako v dobe, kedy u nás obuvníctvo rozkvitalo. Aj napriek tomu, že sú to iné miesta, smer Vasek zostáva rovnaký. Ručná výroba topánok, pri ktorých viete, kto a kde ich vyrobil.

Môj účet

Zabudli ste heslo?

Vytvoriť účet

Pohodlne sledujte vaše objednávky na jednom mieste a majte k nim ľahký prístup.

Už máte svoj účet? Prihlásiť sa