Prihlásiť sa / Registrovať

Thajsko a Vietnam – 5 týždňov spoznávania

Keď som sa rozhodol vycestovať do ďalekej juhovýchodnej Ázie, aby som preskúmal Thajsko a Vietnam, nevedel som, čo ma tam čaká. Nevedel som si život v Ázii predstaviť, bola to pre mňa jedna veľká neznáma. Avšak, na čo čakať? Kúpil som si letenku, do ruksaka som si zbalil len tie najnutnejšie veci a vyrazil som na päťtýždňové cestovanie po Thajsku a Vietname.

Ahoj, Thajsko!

Letel som do Bangkoku, hlavného mesta Thajska. Po pristátí som sa vlakom z letiska presunul do centra a bolo to tu. Som v cudzej krajine, bez známych naokolo, odkázaný len sám na seba. Niekto by sa možno zľakol, ale ja som bol šťastný... Prechádzal som sa ulicami v ďalekejj krajine, zastavoval som sa pri pouličných stánkoch s najrôznejším jedlom, oproti mne kráčali ľudia rôznych národností… a medzi nimi som bol ja, 8500 kilometrov od domova, len s batohom na chrbte. Vždy keď som si uvedomil, že to nie je sen, bol som nesmierne šťastný.

Phi Phi Island, Thajsko

Phi Phi Island, Thajsko

Opustený na cestách?

Na cestách som sa nikdy necítil sám. Na presun z jedného miesta do druhého som vždy využíval akési upravené pickupy, ktoré v Thajsku volajú Tuk-Tuk. Častokrát sa mi stalo, že som sa neviezol sám. Raz oproti mňa sedeli ďalší dvaja mladí cestovatelia - cudzinci. Boli z Izraelu. Pustili sme sa do reči, išli sme sa spolu najesť a nakoniec sme spolu strávili celý zvyšok dňa. Aj keď som týchto ľudí videl prvýkrát v živote, po chvíli mi to pripadalo, akoby sme sa poznali celý život. Podobnú skúsenosť som mal vždy, keď som sa s niekým dal do reči. Každý deň som spoznával nových a nových ľudí s rôznymi príbehmi a cestovateľskými plánmi, pričom bolo jedno, odkiaľ tí ľudia sú. Všetci sme aj tak jedna veľká, cestovateľská rodina.

Tab Kak Hang Nak Hill, Thajsko

Ťažké lúčenie

Po piatich úžasných týždňoch nadišiel čas odletu. Sedel som v letiskovej hale, čakal na svoj let domov, a rozmýšľal som nad tým, čo som to vlastne za ten čas v Ázii zažil. Myslel som na ľudí, ktorých som spoznal. Myslel som na všetkých miestnych, ktorí sa mi vždy bez váhania a s úsmevom snažili pomôcť, keď som potreboval. Myslel som na všetky tie zážitky, ktoré by som nezažil, keby som sa neodvážil vycestovať sám…

Raz sa tam rozhodne vrátim opäť..

Sapa, Vietnam

Sapa, Vietnam
zdieľať

Ďalšie príbehy

Ako sa starať o topánky v zime?

Ako sa starať o topánky v zime?

V zime dostávajú kožené topánky zabrať viac ako inokedy. Bez správnej starostlivosti môže topiaci sa sneh s posypovou soľou pekne zamávať so vzhľadom aj životnosťou topánok, dobrá správa ale je, že tomu môžete ľahko zabrániť!

Vasky prvýkrát prekročili hranice a je o tom počuť!

Vasky prvýkrát prekročili hranice a je o tom počuť!

Vo Vaskách objavili zákazníci cez 55 krajín. Pred časom firma ako taká prvý krát prekročila hranice a jej cesta nemohla viesť nikde inde než k najbližším susedom na Slovensko. Zlín a Partizánske sa spájajú ako v dobe, kedy u nás obuvníctvo rozkvitalo. Aj napriek tomu, že sú to iné miesta, smer Vasek zostáva rovnaký. Ručná výroba topánok, pri ktorých viete, kto a kde ich vyrobil.

Tipy na letné outfity a cestovanie od Pavlíny Louženskej

Tipy na letné outfity a cestovanie od Pavlíny Louženskej

Tipy na letné outfity, cestovanie a oveľa viac...

Rumunsko je krajina, kam by sa človek vracal celý život

Rumunsko je krajina, kam by sa človek vracal celý život

Netradičné krajiny prináša netradičné dobrodružstvo.

Nepál: Kláštor, mnísi a Vasky

Nepál: Kláštor, mnísi a Vasky

Stopom za sobmi I – Kodanský boj o nocľah

Stopom za sobmi I – Kodanský boj o nocľah

Nočné dobroružstvo v Porte

Nočné dobroružstvo v Porte

Môj účet

Zabudli ste heslo?

Vytvoriť účet

Pohodlne sledujte vaše objednávky na jednom mieste a majte k nim ľahký prístup.

Už máte svoj účet? Prihlásiť sa